stop trophy huntingCanned hunting neboli falešný (předstíraný, připravený, umělý) lov, je způsob lovu zvířat, která byla chována v zajetí na malém oploceném prostoru "konzervě", ve kterém se, bez naděje na útěk, i loví. Tento způsob lovu se provozuje zejména na farmách v jižní Africe.

Za posledních 6 let vzrostl počet takto chovaných lvů o cca 250%. Lvi jsou obvykle vychováni rukou člověka a jsou na něj zvyklí. Mnoho z mladých zvířat prvně "slouží" jako turistická atrakce. Návštěvníci si můžou prohlédnout jejich ohradu, mohou si je pohladit, fotografovat se s nimi a jít s nimi na procházku. Za návštěvu těchto farem platí a často ani netuší, že svými penězi podporují toto ohavné vraždění lvů.

 

Lvi jsou často mrzačeni, když je "lovcům" doporučováno aby stříleli na lopatky nebo na tělo, aby si střelbou na hlavu neponičili trofej.

 

Lvi a mláďata na těchto videích jsou již předem odsouzeni k smrti.

 

Zrozeni pro lov a zabíjení

Ve věku 4 - 7 let jsou lvi staří natolik, aby se stali trofejemi, a jsou lovcům nabízeni jako cíle. Tito lvi logicky nemají před lidmi strach. Kvůli lovu jsou někdy lákáni na návnadu nebo jsou dokonce pod sedativy s drogami (lovec o tomto někdy nebývá informován). 

 

K zabíjení jsou nabízena i lvíčata!

Mnoho lovců nemá lovecký lístek ani lovecké zkušenosti. Bohužel to není nutné. To vede k tomu, že lvi jsou často zabiti na několikátý výstřel a umírají týráni několika výstřely do různých částí těla.

Bohužel i některé ZOO se zbavují svých přebytečných lvů tak, že je odprodají těmto firmám, které je prodají lovcům trofejí.

Více informací o canned huntingu najdete zde.  


Zde je nutné říct, že by neměla být zakázána pouze tahle odporná a zbabělá zábava, protože většina zvířat, která tihle dementi zabíjí je ohrožena vyhubením, ale měl by být zakázán celý tenhle odporný průmysl, kde se vydělávají peníze jenom tím, že zvíře zemře pouze proto, aby se nějaký slaboduchý jedinec pochlubil před jemu podobnými individui. Největší hanba padá na ty, kteří dělají jak fotosafari, tak i tyhle zrůdnosti, protože z jejich činnosti je jasně vidět, že jim jde pouze o peníze.

Dnes se již naštěstí stále častěji začíná prosazovat myšlenka, že pro ochranu přírody je ekonomicky výhodnější ekoturistika nebo fotosafari, které do této oblasti patří. I kdyby na to lidé přišli opět díky penězům, pro zvířata to bude mít spousty výhod. Je logické, že vražděním zvířat poslední zbytky přežívajících zvířat nemůžeme ochránit.