Africká divočina
Afrika je jediný kontinent, na kterém žijí poslední zbytky divokých zvířat ve velkých počtech. Jejich stavy se ovšem snižují obrovskou rychlostí. Ničení Afriky pokračuje mílovými kroky a jsme pravděpodobně jedna z posledních generací, která má možnost vidět velká stáda zvířat v divočině.
Tlačítkem pod videem, zobrazíte videa ze zabíjení zvířat lovci trofejí

V Africe zbývá necelých 20 000 lvů 

Právě jste vstoupili na webové stránky Stop Trophy Hunting, které si kladou za cíl seznámit širokou veřejnost s odpornými praktikami, kdy jsou legálně zabíjena i kriticky ohrožená zvířata pouze pro pobavení určité skupiny „lidí“.

Tito lidé nezabíjí proto, že by měli hlad, ani proto, že jim „divoká“ zvířata ohrožují jejich život nebo životy jejich blízkých. Zabíjí pouze proto, aby ukojili svoje zabijácké choutky nebo proto, aby se mohli pochlubit s mrtvolou na zdi. Tito „lovci“, jak si rádi říkají, zabíjí opakovaně a trofeje mrtvých zvířat si vystavují ve svých domovech. Čím vzácnější zvíře, tím vyšší cena a tím také větší atraktivita pro lovce. S klasickým lovem ovšem tohle zabíjení má pramálo společného.

Na videu si všimněte mláděte tygra, která jsou nabízena k odstřelu jako rarita.

V tomto krvavém obchodu se točí obrovské peníze a je v něm díky nim i prostor pro úplatky. Tento velice vážný problém se zodpovědní snaží neřešit, protože často jezdí sami zabíjet. Mezi lovci jsou i všem známá jména – namátkou George Bush, rodina Trumpova, atd. Bohužel mezi lidmi, kteří podporují trofejní lovy, jsou i velmi známí vědci a „ochránci“ přírody (Dr. Craig Packer, atd.), ale také velké organizace, které se zabývají ochranou zvířat. Patří mezi ně i světoznámý Světový fond na ochranu přírody (WWF) a také Panthera Foundation. Ptáte se proč zabíjení podporují? Odpověď je jednoduchá – lovci je na oplátku podporují finančně.

Kdy a kde skončí chamtivost lidské rasy? Musíme opravdu všechno zničit, abychom si teprve pak uvědomili, že bez toho nemůžeme žít? Jsme opravdu nejhloupější druh na planetě?

 

Proč zastavit trofejní lovy?

 • vědecké studie prokázaly, že trofejní lovy snižují populace lvů a dalších zvířat
 • zabíjí se největší samci, kteří mají pro přírodu nenahraditelnou genetickou hodnotu
 • zabíjí se i vzácná zvířata, která najdeme na tzv. Červeném seznamu a která patří mezi nejohroženější druhy na světě
 • lvi jsou často mrzačeni, když je "lovcům" doporučováno aby stříleli na lopatky nebo na tělo, aby si střelbou na hlavu neponičili trofej
 • zvířata při zabíjení trpí, protože "lovec" nemusí umět střílet a nemusí mít lovecký lístek
 • canned hunting - zvířata jsou zabíjena v oploceném prostoru bez naděje na útěk, někdy jsou nadrogována, aby měl "lovec" snadější terč
 • "lovcům" jde o velikost trofeje, protože čím větší nebo vzácnější zvíře, tím vyšší cena a zároveň atraktivita, přitom sami tvrdí, že jim jde o požitek z "lovu"
 • zvířata se zabíjí jen proto, aby si "lovec" udělal radost nebo odškrtl zvíře na seznamu
 • jestli nemáte dostatek peněz, můžete zabíjet samice nebo mláďata
 • trofejní lovy jsou neetické a nemorální, je to nesmyslný přežitek a zvířata jsou někdy zabíjena za neetických podmínek. V podstatě nemají žádnou šanci proti velmi dobře vyzbrojeným lovcům
 • často jsou zvířata odchytávána ve volné přírodě, jsou přivezena na farmu, kde jsou vydávána za lidmi odchovaná a pak jsou nabídnuta "lovcům" k odstřelu
 • tito vrazi také tvrdí, že je to jejich zábava, jejich koníček, ale proč má na jejich zálibu doplácet někdo svým životem?
 • zabíjí se zvířata, která nemají přirozený strach z lidí, takže o lovu se vlastně nedá ani mluvit

Více o důvodech proč zastavit trofejní lovy zde.

Některé druhy zvířat se dnes díky různým důvodům nacházejí v kritické situaci a stojí před vyhubením. Přesto, vlastně i právě proto, jsou zabíjena z výše jmenovaných důvodů.

Zvířata je nutné chránit před těmito zabijáky, protože některé druhy díky nim mohou z volné přírody velmi rychle zmizet. Velice smutným příkladem je lev.

Na veřejnost se podrobnější informace nedostanou, a proto byl vytvořen tento web, který si jako za jedno z hlavních témat klade zákaz trofejních lovů.

Na celém světě existuje spousta organizací, které se snaží zvířata chránit, ale jejich snahy jsou roztříštěné, nekoordinované a tak míjí důležité cíle. Často spolu někteří ani nechtějí spolupracovat a přesto jim jde o stejnou věc. Samotný lev také slona nezabije, ale pokud se spojí celá smečka, může se jí to podařit.

Tento web se stává hlasem nevinných zvířat umírajících pro pobavení tvora, který si říká člověk a myslí si o sobě, že je nejinteligentnějším tvorem na této planetě. Ať jste firma, organizace nebo jednotlivec a osud zvířat Vám není lhostejný, přidejte se k nám a pomozte zachránit zvířata před nesmyslným zabíjením. Hlavním cílem tohoto webu je spojit lidi z celého světa se stejným zájmem, spolu dokážeme mnohem víc, než jako jednotlivé organizace.

V této chvíli je nutné spojit všechny síly, zapomenout na rozdílnosti a mít před sebou společný cíl. Pokud se všichni spojíme, můžeme zachránit poslední zbytky divokých zvířat předtím, než nás o ně lovci a pytláci stihnou připravit.